top of page
drak.gif

Draci

Ako je každému známe elektrický prúd je pre zverolovcov škodlivý a na drakov má zvlášť zlý účinok. Kvôli ich veľkosti.

Preto sa tieto bytosti usadili v minulosti v určitom období ešte pred vynájdením elektriny a tu aj zostávajú pre ich vlastné bezpečie a aby sa neprezradili. Iste, niektorí sa predsa len 

rozhodli žiť v prítomností, ale ich podoba je skoro vždy dračia a len málokedy sa premenia na človeka. Nehovoriac o tom, že sú veľmi samotársky, teda keď nemajú družky a podobne sú aj veľmi teritoriálny. 

Draci patria medzi pôvodné rasy a práve oni boli prvé zvieratá, ktoré boli spojené s Lycaonovým synom. 

Avšak, dovtedy bol len drakos a to, že boli spojení s ľuďskými srdciami ich veľmi oslabilo a preto sa utiahli do úzadia. Iba niektorí sa rozhodli žiť v tlupách a ostatní sú skôr samotári.

Odkedy boli spojení s ľuďmi si ich k sebe pútali rôzne kmene, ženili/vydávali ich so svojimi dcérami/synmi pretože vedeli, že vernosť je pre nich dôležitá a tak si zaručovali ich ochranu. Z drakov sa stal stroj na zabíjanie. Mali svojich jazdcov/ družky alebo druhov, ktorí ich osedlávali do boja.

Nikdy však medzi ľudí nezapadli, aj napriek svojej mierumilovnosti ich považovali za krvilačné beštie.

Medzidruhové množenie nie je možné!

vlci.gif

Vlci

Vlk hneď po drakovi je druhé zviera s ktorým bol spojený Lycaonov syn. Pre vlkov, ako katagariánov, tak aj arkádov je typické, že sa zlučujú do svoriek v ktorých žijú po celý život. Majú jedného alfu ktorému sa zodpovedajú a ak má niekto pocit, že by bol lepším alfom vyzve toho starého na súboj

v ktorom vyhral ten lepší a buď zostal alfom starý vlk, ktorý zabil mladšieho alebo naopak.

Vlci sú tiež veľmi teritoriálni a nenávidia, ak ho naruší iná skupina zverolovcov hoc len vlkov, nie to ešte inej rasy. Svoje samice si veľmi vážia a prechovávajú k nim náležitú úctu. Aj keď hlavou je samec, samice si strážia ako oko v hlave a vážia si ich. Sú veľmi podozrievaví voči iným. Najmä katagariáni voi arkádom, keďže sú nimi neustále lovení a arkádi si myslia, že sú lepší, pretože sú ľudia. 

Len máloktorý vlk sa rozhodne žiť sám na vlastnú päsť, taký je prenásledovaný všetkými. U svorky majú istotu a domov.

Čo sa týka ich páriacich návykov o samice musia navzájom bojovať a potom si ona vyberie s kým sa bude páriť. Väčšinou to býva víťaz, ale to nie je pravidlom. Samice však tiež nie sú vôbec kľudné, najmä tie katagariánske. Počas styku hryzú, trhajú, škriabu a chcú aby boli dobíjané a samec musí preukázať, že je jej hodný! Pohlavný styk častokrát trvá aj celú noc, kým nie je samica ukojená. A ak s ním nie je spokojná odhodí ho a ide za iným samcom.

Medzidruhové kríženie možné len so šakalom, vznik šalk.

šakal.gif

Šakal

Šakal je veľmi príbuzný s vlkom, ale je o niečo menší a jeho uši sú väčšie a špičatejšie. Aj napriek výraznej podobe si ich s vlkmi nespletiete. 

Čo sa týka hlavných rozdielov tak šakali narozdiel od vlkov sa nezlučujú do svoriek, nie nutne. Väčšinou žijú iba v "rodinách".

Svorky pripadajú do úvahy, iba menšie. Žijú v rodinných kruhoch- samec, samica, mladé. 

Spoločnosť vyhľadávajú najmä v období párenia.

Čo sa týka podnebia vyhľadávajú skôr teplé prostredie, ako Afrika, ale nájde sa aj pár výnimočných, ktorí zvládajú aj chladnejšie počasie.

Aktívny sú najviac za súmraku alebo na svitaní. Dokážu sa prispôsobiť aj danej situácií. Podobne, ako vlci sú veľmi teritoriálni a svoje územie si chránia.

Medzidruhové kríženie: Šakal+vlk= šalk.

lev.gif

Lev

 

Po tigrovi je to druhá najväčšia kočkovitá šelma. 

Sú to veľmi spoločenské zvieratá a preto sa združujú do svoriek v ktorých aj loví. O lov a obživu sa starajú najmä lovkyne- levice. Lovia veľkých savcov, keď sú v divočine. 

Ak sa jedná o zverolovcov v prípade ľudskej podoby jedia 

nadmerné množstvo mäsa a aj v ľudskej podobe zjedia toho niekoľkokrát viac, ako bežný človek. 

Zdržujú sa najmä na území s teplým podnebím, ale môže sa stať, že sa niekedy niekto vyskytne aj na chladnom podnebí. To sa jedná skôr o arkádov, ako katagariánov. Ak sa nachádzajú v mestách alebo tesne mimo nich ich dom/ domov je skoro dokonalou replikov ich prirodzeného prostredia. 

Čo sa týka mimodruhového kríženia občas sa stane, že sa krížia aj s leopardmi (vznik- leopon)

Liger je kríženie leva a tigrice- je to veľmi neobvyklé a dosahuje úctihodných rozmerov, čím je najväčšou mačkovitou šelmou. Po tigrici má pruhy a po levovi hrivu, avšak liger ako samec je neplodný a samice poväčšine ano, nemusia však byť. Tigon je kríženec tigra a levice. Samci sú neplodní. Vzrast týchto krížencov je veľmi malý a málo obvyklý.

Čo sa týka farebnosti biely lev je veľmi ojedinelý a je to tzv. albín. Považujú ich za nepodarky a málokto vie, že títo jedinci bývajú pomerne silný. Podobne aj čierny lev.

tiger.gif

Tiger

 

Najväčšia mačkovitá šelma.

Žije v troických prostrediach, ale vďaka možnosti premeny na človeka dokáže žiť aj na chladnejšch miestach. Podobne aj arkádi.

Sú to skôr samotárske zvieratá a málokedy sa združujú do 

svoriek. Poprípade sú to len malé "rodinné" svorky. Väčšinou lovia sami a medzi sebou si navzájom veľmi nedôverujú. Samice bývajú menšie, ako samci, ale v love sú dobré obe pohlavia.

Najväčšou mutáciou v tejto rase bývajú biele tigre, ktorí sú častokrát dištancovaní od skupín a samotári. Ak náhodou zostávajú vo svojej rodnej "svorke" bývajú "šikanovaní" a považujú ich za slabích, ale podobne, ako u levov aj tu to býva naopak, len to taja, aby neboli lovení.

Mimodruhové množenie je možné s levom (liger alebo tigon), s leopardom (tigard)

leopard.gif

Leopard

 

Leopardi sa tiež združujú do menších rodinných svoriek, kde sa starajú o svoje mladé.

Samice leoparda, najmä u katagariánov prichádza ku svojmu druhovi len v dobe potreby a hneď po pôrode necá svoje mladé doma, kde sa o nich stará druh a ona odchádza opäť preč.

Samci si svoje samice chránia, ale býva časté, že pri agresívnom akte súlože zomrú obaja jedinci, preto je tento druh pomerne ohrození. (U katagariáncov). častokrát sa stáva, že katagariánsky samec si nachádza arkádsku samicu, pretože ich ľudské srdce nedovolí opustiť mladé a sú menej agresívne, ako katagariánky. Niekedy tieto samice bývajú aj unášané a berú si ich násilým. Oni tento zväzok nepríjmajú ľahko, ale stane sa, že je to aj dobrovoľné.

Poznáme niekoľko druhov leopardov- leopard škvrnitý, leopard obláčikový a leopard snežný (už skoro vyhynutý druh)

Medzidruhové množenie je možné s levmi (leopon) a s tigrami (tigard)

medveď.gif

Medveď

 

Najväčšie zviera zo zverolovcov.

Združujú sa do rodinných svoriek, kde hlavou býva vždy samica (podobne to je aj v omegrione). Snaha je vždy mať čo najviac samíc, aby mal kto prebrať kreslo v omegrione. Vždy si svoje samice vážia a strážia veľmi pozorne.

Samec sa väčšinou po dosiahnutí dospelosti oddelí od rodiny a anájde si vlastnú družku a vytvorí vlastnú svorku, to však nie je pravidlom a často samec zostáva, ako ochrana s rodinou a jeho družka sa pridá k nim. 

V ich domovoch býva aspoň jedna izba s presným napodobením lesa najmä pre katagariánske mláďatá. 

Sú teritoriálny a aj napriek kľudnej povahe dokážu byť nesmierne agresívny, ak ich niekto vyprovokuje. 

Milujú vodu a najmä sladké v podobe medu, všakde ho majú mnoho.

Aj napriek výzorovej ťažkopádnosti dokážu byť rýchli a rozhodne smrteľní.

Medzidruhové množenie nie je možné!!!

jastrab.gif

Jastrab

 

Jediné zviera z vtákov ku ktorým sa radia aj zverolovci.

Tento druh je pomerne rozšírený a nie je nijak ohrozený.

V ľudskej podobe (arkádi a katagariáni) nesú znaky vtápa- väčšinou tvrdé výrazné a úzke rysy. Špičatejší nos tmavšie vlasy...

Jastrab je pomerne veľký vták, ktorý meria 48-61 cm. Samica býva výrazne väčšia, ako samec.

Jastrab vyniká najmä svojími letovými schopnosťami nad osttanými. Vďaka širokým krídlam a dlhému chvostu ma skvelé manévrovacie schopnosti.

Žije v huste zalesnených lesoch, kde sa dokáže dobre ukryť a nepozorovane sledovať svoju korisť.

Medzidruhové kríženie nie je možné!

bottom of page